logo flexal machinery automatyzacja paletyzaotry robotyzacja suszarki mlyny przemyslowe do recyklingu tworzyw sztucznych podajniki granulatu

Młyny do tworzyw sztucznych
i innych materiałów - HELLWEG

Młyny do tworzyw sztucznych – FLEXAL Machinery & Automation:  Strona główna > Młyny

Młynki i młyny do tworzyw sztucznych Hellweg - przegląd produktów

Hellweg to młyny do tworzyw sztucznych pochodzące od czołowego producenta, którego jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę.

Młyny Hellweg do tworzyw sztucznych i innych materiałów, są głównie wykorzystywane przez firmy zajmujące się wtryskiem, rozdmuchem, wytłaczaniem oraz recyklingiem materiałów polimerowych. Młyny idealnie sprawdzają się w odzysku odpadów termoplastycznych powstających podczas produkcji – także przy tworzywach konstrukcyjnych, takich jak: ABS, PA, PA 6, PA 66 GF, PC, PET, PVC, POM, ale także TPE, EPS, PP czy PE. Proces zawracania odpadów polega na ponownym dozowaniu rozdrobnionego materiału do granulatu pierwotnego podczas bieżącej produkcji lub ponownym wykorzystaniu przemiału – np. w innej aplikacji.

Przerabiany materiał jest wprowadzany do komory granulatora Hellweg poprzez rynnę prowadzącą i jest wielokrotnie cięty przez noże obrotowe i stałe, aż do momentu gdy przejdzie przez dedykowane sito – jako gotowy przemiał. Sito umiejscowione jest nad dolną połową komory mielenia i jest elementem wymiennym. Umożliwia to zastosowanie odpowiedniej perforacji sita w zależności od wymaganej wielkości ziaren surowca.

Młyny również świetnie radzą sobie z innymi materiałami, nie tylko z tworzywami sztucznymi – zapytaj naszego doradcę.

Przegląd granulatorów
broszura-ogolna-mlyny-hellweg

Sterownik Smart Control - Przemysł 4.0

Smart Control to nowy system sterowania, dzięki któremu młyny do tworzyw sztucznych są przyjazne użytkownikowi i zapewniają monitoring granulatora - usprawnia to jego konserwację oraz gwarantuje bezpieczną i intuicyjną obsługę.

Tak jak w przypadku tradycyjnych młynów do tworzyw sztucznych Hellweg, w wersji cyfrowej ze sterowaniem Smart Control priorytetem jest przyjazność dla użytkownika: szybka obsługa i intuicyjny interfejs zapewniający doskonałe działanie.

Dla zapewnienia bezpiecznej i bezproblemowej pracy mierzone, analizowane i dokumentowane są w czasie rzeczywistym: zużycie energii, prędkość obrotowa i temperatura. Pozwala to na bieżące określenie istotnych okresów eksploatacji i wczesne zgłaszanie przekroczeń – z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zapobiec awarii.

Nowy tryb pracy „eco” umożliwia obniżenie zużycia energii nawet o 40 procent. Kontrola Smart Control mierzy zużycie energii, analizuje je przez długi czas i aktywnie uczy się wymagań poszczególnych zastosowań, aby automatycznie ustawić optymalne parametry pracy. Podczas pracy operator może odczytać bieżące zużycie energii za pomocą cyfrowego amperomierza w czasie rzeczywistym i uzyskać dostęp do szczegółowych statystyk dotyczących długoterminowej pracy.

Standard wymiany danych sterowania jest zgodny z OPC-UA, czyli spełnia wymagania dla integracji z Przemysłem 4.0.

Kolejną nowością jest tryb „Boost”, który pozwala krótkotrwale zwiększyć wydajność mielenia, aby zrekompensować fluktuacje wynikające z produkcji. Ponadto dostępne są różne zakresy prędkości obrotowej, odpowiednie dla różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Nawet rozdrabnianie tworzyw sztucznych o bardzo niskiej temperaturze topnienia można wykonywać w trybie ciągłym – bez konieczności dodatkowego chłodzenia.

Potrzebujesz młyny do tworzyw? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi przedstawiciele techniczno-handlowi z pewnością pomogą dobrać rozwiązanie skrojone dla Twoich potrzeb.

Nasi sprzedawcy profesjonalnie doradza Ci w dobrze rozwiazania przemyslowego, dlatego nie wahaj sie i zadzwon.

Obserwuj nas w mediach społeczościowych

Sprawdź nasze social media, aby być na bieżąco z aktualnościami i atrakcyjnymi ofertami Flexal!