logo flexal machinery automatyzacja paletyzaotry robotyzacja suszarki mlyny przemyslowe do recyklingu tworzyw sztucznych podajniki granulatu

Wydajne, duże młyny do tworzyw sztucznych
HELLWEG 600

Duże młyny do tworzyw – FLEXAL:  Strona główna > Młyny > Seria 600

Młyny - Seria 600. Moc napędu 30 - 100 kW

Duże młyny do wydajnego rozdrabniania gabarytowych i ciężkich elementów

Seria 600 to duże młyny, które umożliwiają delikatną i dokładną granulację objętościowych i dużych powierzchniowo części z tworzyw sztucznych, takich jak zderzaki z przemysłu motoryzacyjnego lub inne elementy demontowane z samochodów – np. deski rozdzielcze, boczki drzwi, pojemniki, itp. .Dzięki wyjątkowej stabilności całej obudowy maszyny oraz dzięki dużemu momentowi obrotowemu masywnego wirnika wykonanego z jednego, solidnego kawałka metalu, młyny te charakteryzują się niebywałą, jak na tej wielkości urządzenia, kulturą pracy. 

Specjalny rotor umożliwia granulację nawet bardzo masywnych brył rozruchowych w jednym procesie mielenia.

W tej serii dostępne są trzy modele bazowe, różniące się między sobą m. in. szerokością roboczą rotora. Ponadto w opcji możliwe są różne modyfikacje młynów – dostosowujące granulator do danego typu produkcji.

duze mlyny do tworzyw sztucznych hellweg 600 flexal

Duże młyny do tworzyw sztucznych

Wydajne mielenie surowców

Kluczowe cechy:

Dane techniczne:

  • Szerokość robocza: 600 / 1000 / 1500 mm
  • Średnica wirnika: 600 mm
  • Moc silnika: 30-110 kW
  • Liczba noży rotora: 3-7
  • Liczba noży statora: 2-4
  • Prędkość wirnika: 380 obr/min
  • Masa nominalna: ~ 5050-11000 kg
  • Wydajność mielenia: ~ 700-2500 kg/godz

Przemysł 4.0:

duzy mlyn do tworzyw sztucznych zderzakow flexal 600

Model MDSi 1000/600 – duży młyn do tworzyw sztucznych, wyposażony w opcjonalne sterowanie Smart Control, które spełnia wymagania integracji z Przemysł 4.0

duzy mlyn granulator do tworzyw flexal 600

Czyszczenie

Młyny z serii 450 można bardzo szybko wyczyścić. Komora milenia jest wolna od martwych stref, w których zbierałby się surowiec. Taka łatwość czyszczenia jest bardzo ważna przy częstej zmianie kolorów i materiałów.

 

 

Siłownik

Ciężką obudowę komory mielenia można opuścić do tyłu za pomocą urządzeń hydraulicznych. W ten sposób dostęp wirnika młyna centralnego jest równie łatwy, jak w naszych granulatorach stanowiskowych.

 

 

konstrukcja niemiecki mlyn granulator do tworzyw flexal 450

Konstrukcja młyna

Konstrukcja wykonana jest w sposób solidny i zwarty. Zewnętrzne, masywne łożyska są połączone bezpośrednio z obudową młyna za pomocą kołnierza o dużej średnicy, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom stabilności i wsparcia dla ciężkich wirników.

energooszczedny naped mlyna do tworzyw 450 flexal

Napęd

Granulatory serii 450 pracują w optymalnie dobranym zakresie prędkości obrotowych. Gwarantuje to efektywną prędkość cięcia przy niskim zużyciu energii, niskim poziomie zapylenia i cichej pracy.
masywny rotor wirnik mlyna do tworzyw sztucznych 450 flexal

Wirnik

W zależności od zastosowania, granulatory serii 450 są wyposażone w wirniki 3- lub 7-ostrzowe. Specjalny rotor o zamkniętej konstrukcji umożliwia granulację nawet zbitych brył rozruchowych tworzywa w jednym procesie mielenia.

duzy mlyn do tworzyw sztucznych zderzakow 600

Aplikacje

Młyny serii 450  sprawdzą się w granulacji objętościowych i dużych powierzchniowo części z tworzyw sztucznych, takich jak zderzaki z samochodowe, deski rozdzielcze, boczki drzwi, a także pojemniki i zbiorniki. Dlatego często stosuje się je w stacjach demontażu samochodów.

Zapraszamy do kontaktu!

Nasi przedstawiciele techniczno-handlowi pomogą dobrać rozwiązanie skrojone dla Twoich potrzeb.

Nasi sprzedawcy profesjonalnie doradza Ci w dobrze rozwiazania przemyslowego, dlatego nie wahaj sie i zadzwon.