logo flexal machinery automatyzacja paletyzaotry robotyzacja suszarki mlyny przemyslowe do recyklingu tworzyw sztucznych podajniki granulatu

HELLWEG 450
Duże, wydajne granulatory do tworzyw sztucznych

FLEXAL – granulatory do tworzyw:  Strona główna > Młyny > Seria 450

Granulatory- Seria 450. Moc napędu 22 - 75 kW

Duże granulatory do elementów z tworzyw sztucznych - idealne dla granulacji pokaźnych wolumenów.

Granulatory serii Hellweg 450 umożliwiają delikatną i dokładną granulację objętościowych i dużych powierzchniowo części z tworzyw sztucznych, takich jak zderzaki z przemysłu motoryzacyjnego lub inne elementy demontowane z samochodów – np. deski rozdzielcze, boczki drzwi, pojemniki, itp. Młyny, dzięki zastosowaniu cięcia skośnego i wysokiemu momentowi obrotowemu masywnego wirnika wykonanego z jednego kawałka metalu, charakteryzują się niebywałą kulturą pracy.

W połączeniu z wirnikiem 7-nożowym można również osiągnąć wyższe wydajności materiałowe przy zastosowaniu ich jako młyny centralne zasilane wsadem z różnych źródeł. Arkusze, rury, profile, wyroby formowane o grubych ściankach, itp. – wszystko to może być rozdrabniane przy użyciu naszego młyna.

W tej serii dostępne są dwa modele bazowe, różniących się między sobą m. in. szerokością roboczą rotora. Ponadto w opcji możliwe są różne modyfikacje młynów – dostosowujące granulator do danego typu produkcji.

mlyn granulator do tworzyw sztucznych flexal 450

Duże granulatory do tworzyw sztucznych

miniatura broszury mlyna do recyklingu plastiku tworzyw flexal machinery
Wydajne mielenie surowców

Kluczowe cechy:

Dane techniczne:

  • Szerokość robocza: 600 / 1200 mm
  • Średnica wirnika: 450 mm
  • Moc silnika: 22-75 kW
  • Liczba noży rotora: 3-5
  • Liczba noży statora: 2
  • Prędkość wirnika: 490 obr/min
  • Masa nominalna: ~ 1900-3800 kg
  • Wydajność mielenia: ~ 500-1100 kg/godz
hydraulicznie otwieranie komory mielenia mlyna granulatora do tworzyw sztucznych 450 flexal

Czyszczenie

Młyny z serii 450 można bardzo szybko wyczyścić. Komora milenia jest wolna od martwych stref, w których zbierałby się surowiec. Taka łatwość czyszczenia jest bardzo ważna przy częstej zmianie kolorów i materiałów.

 

 

Siłownik

Ciężką obudowę komory mielenia można opuścić do tyłu za pomocą urządzeń hydraulicznych. W ten sposób dostęp wirnika młyna centralnego jest równie łatwy, jak w naszych granulatorach stanowiskowych.

 

 

konstrukcja niemiecki mlyn granulator do tworzyw flexal 450

Konstrukcja granulatora

Konstrukcja wykonana jest w sposób solidny i zwarty. Zewnętrzne, masywne łożyska są połączone bezpośrednio z obudową młyna za pomocą kołnierza o dużej średnicy, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom stabilności i wsparcia dla ciężkich wirników.

energooszczedny naped mlyna do tworzyw 450 flexal

Napęd

Granulatory serii 450 pracują w optymalnie dobranym zakresie prędkości obrotowych. Gwarantuje to efektywną prędkość cięcia przy niskim zużyciu energii, niskim poziomie zapylenia i cichej pracy.
masywny rotor wirnik mlyna do tworzyw sztucznych 450 flexal

Wirnik

W zależności od zastosowania, granulatory serii 450 są wyposażone w wirniki 3- lub 7-ostrzowe. Specjalny rotor o zamkniętej konstrukcji umożliwia granulację nawet zbitych brył rozruchowych tworzywa w jednym procesie mielenia.

recykling plastiku tworzyw sztucznych duzy mlyn

Aplikacje

Młyny serii 450  sprawdzą się w granulacji objętościowych i dużych powierzchniowo części z tworzyw sztucznych, takich jak zderzaki z samochodowe, deski rozdzielcze, boczki drzwi, a także pojemniki i zbiorniki. Dlatego często stosuje się je w stacjach demontażu samochodów.

Zapraszamy do kontaktu!

Nasi przedstawiciele techniczno-handlowi pomogą dobrać rozwiązanie skrojone dla Twoich potrzeb.

Nasi sprzedawcy profesjonalnie doradza Ci w dobrze rozwiazania przemyslowego, dlatego nie wahaj sie i zadzwon.