Automatyzacja przepływu granulatu tworzyw sztucznych i innych materiałów sypkich

Automatyzacja przepływu granulatu – FLEXAL:  Strona główna > Dozowniki, silosy, mieszalniki, podajniki

Kompletne systemy do automatyzacji transportowania, dozowania, mieszania i magazynowania granulatów

Automatyzacja przepływu granulatów i innych materiałów sypkich to ważny element wielu gałęzi przemysłu. Nasze systemy transportu, dozowania i mieszania są dedykowane dla przemysłu tworzyw sztucznych, farmaceutycznego oraz spożywczego. Oferujemy najwyższej jakości rozwiązania, które są skrojone pod potrzeby klienta. Elementami naszych linii mogą być (m. in):

  • zewnętrzne lub wewnętrzne silosy,
  • stacje rozładunku big-bag,
  • pneumatyczny system podawania materiału,
  • grawimetryczne (wagowe) dozowniki pracujące w trybie ciągłym lub cyklicznym,
  • jednostki dozujące mikro-komponenty,
  • stacje odpylające,
  • oprogramowanie z zautomatyzowanym systemem sterowania i monitorowania.

Nasze rozwiązania instalowane są zarówno w Europie jak i Azji i Afryce. Wartością dodaną tych systemów jest 30-to letnie doświadczenie zespołu inżynierów, a co za tym idzie, znajomość technologii i procedur przemysłowych.

W zależności od Twoich wymagań, zaoferujemy optymalne rozwiązanie zaprojektowane zarówno dla obecnych, jak i przyszłych potrzeb. Efektywność działania, sterowanie oraz monitorowanie są niezbędne dla osiągnięcia maksymalnej wydajności Twojego procesu produkcyjnego. Nasze układy sterowania są dostosowane do specyficznych wymagań klienta. Bez względu na to, czy Twoja produkcja jest skomplikowana czy prosta – dostarczymy rozwiązanie „uszyte na wymiar” i wsparte najnowszą, dostępną technologią.

Dla technologii wytłaczania oraz wtryskiwania montujemy systemy od dwóch różnych producentów, dlatego że obie te technologie wymagają unikalnego „know-how”.

Wtrysk tworzyw

Automatyzacja przepływu granulatów dla technologii wtrysku opiera się na systemie, którego komponenty pochodzą od naszego niemieckiego partnera. Jego wieloletnie doświadczenie, a także bardzo szerokie portfolio produktów, pozwala nam dostarczać kompletne rozwiązania oparte na podzespołach pochodzących tylko od jednego producenta, dlatego ich integracja nie jest prosta i efektywna. W skład systemu do automatyzacji przepływu granulatu, mogą wchodzić takie elementy jak: suszarki wolnostojące lub montowane na strefie zasypu, dozowniki wagowe (grawimetryczne), mieszalniki, podajniki pneumatyczne, czy też przenośniki taśmowe. Wszystkie te elementy produkowane są z naciskiem na wysoką jakość i niskie zużycie energii.  Całość jest sterowania autorskim oprogramowaniem, które ułatwia optymalizację pod kątem zmieniających się procesów produkcyjnych.

Wytłaczanie i kompandowanie

Ekstruzja oraz kompandowanie to metody przetwórcze odznaczające się dużym wolumenem przerabianego surowca, dlatego przede wszystkim istotne jest tutaj unikalne doświadczenie, którym dysponuje producent instalowanych przez nas systemów.

Ponadto, oferujemy zaprojektowanie i montaż instalacji nawet do najbardziej wymagających aplikacji. Możemy przedstawić przykłady wdrożonych realizacji dla takich zastosowań jak: produkcja przewodów elektrycznych, rur z PVC i PP, profili okiennych PVC, wytwarzanie folii oraz szereg różnego rodzaju aplikacji w zakresie kompandowania tworzyw sztucznych. Nasze systemy są przystosowane do aplikowania wypełniaczy mineralnych, na przykład: CaCO3, kaolinu, gipsu. Oprócz tego, tworzymy systemy dla produkcji na bazie elastomerów, gdzie wykorzystuje się takie stabilizatory jak: Pb, Ca, Zn czy Sn. Oczywiście także standardowe substancje wykorzystywane w przetwórstwie nie stanowią dla nas problemu. Mowa tutaj o popularnych produktach, takich jak: barwniki i pigmenty, TiO2, oleje, plastyfikatory, DOP, DIDP, ESO, itd.. Warto również zaznaczyć, że możemy nasze systemy wyposażyć w urządzenia dozujące nie tylko granulaty, proszki i włókna, ale także dodatki płynne.

Ponadto, uwagę zwraca również fakt, że oferowana przez nas cała gama dozowników, zarówno wolumetrycznych jak i grawimetrycznych, dostępna jest także w wersji zgodnej z dyrektywą ATEX.

W przypadku systemów dla wytłaczania i kompandowania współpracujemy z naszym partnerem jest producent z Włoch.

Urządzenia wchodzące w skład systemu automatyzacji przepływu granulatu

Szukasz systemu automatyzacji do przepływu granulatu? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi przedstawiciele techniczno-handlowi z pewnością pomogą dobrać rozwiązanie skrojone dla Twoich potrzeb.

Nasi sprzedawcy profesjonalnie doradza Ci w dobrze rozwiazania przemyslowego, dlatego nie wahaj sie i zadzwon.

Obserwuj nas w mediach społeczościowych

Sprawdź nasze social media, aby być na bieżąco z aktualnościami i atrakcyjnymi ofertami Flexal!