logo flexal machinery automatyzacja paletyzaotry robotyzacja suszarki mlyny przemyslowe do recyklingu tworzyw sztucznych podajniki granulatu

Suszarki do tworzyw sztucznych
Amboss+Langbein

Suszarki do tworzyw – FLEXAL Machinery & Automation:  Strona główna > Suszarki A+L

Szeroka oferta suszarek do tworzyw sztucznych

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę marki Amboss+Langbein (A+L), która działa na rynku suszarek od ponad 20 lat. Dzięki naszej współpracy, jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie „skrojone na miarę” dla Twoich potrzeb produkcyjnych. Posiadamy bardzo szerokie portfolio, co sprawia, że dysponujemy odpowiednim urządzeniem dla każdego Klienta. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz małej suszarki do suszenia próbek, urządzeń stanowiskowych czy systemów opartych na dużych, wydajnych i zautomatyzowanych stacjach suszących, mamy coś dla Ciebie. Nasze suszarki do tworzyw A+L zapewniają przepływ od 70 do 2000 m³/h suchego powietrza, co gwarantuje efektywność i jakość procesu suszenia.

Koncepcja połączenia EKOLOGII z dużą mocą

A+L rozwinęła koncepcję efektywności suszenia, wprowadzając zaawansowany proces kontroli powietrza. Oznacza to, że wytwarzana jest tylko taka ilość suchego powietrza, jaka rzeczywiście jest potrzebna, co pozwala na znaczne oszczędności w zużyciu energii. Na przykład, suszarka wytwarzająca 140 m³/godz. suchego powietrza, zużywa jedynie 2,5 kW/godz. energii (mierzone przy temperaturze suszenia 80°C). Jest to możliwe dzięki opatentowanym rozwiązaniom poprawiającym energooszczędność.

Co więcej, odpowiednie podejście do procesu pozwala skrócić lub nawet wyeliminować czas wstępnego suszenia. Poprzez monitorowanie przepustowości – tzn. regulację przepływu zarówno granulatu, jak i suchego powietrza przez komorę suszenia – skutecznie zapobiega się „przesuszeniu” surowca. To z kolei przekłada się na znaczące oszczędności w zużyciu energii w porównaniu do urządzeń konkurencyjnych. Suchy granulat jest podawany do dalszych procesów produkcyjnych, ale dopiero po jego odpowiednim wysuszeniu. Wszystkie parametry suszenia: temperatura, punkt rosy i przepływ materiału – mogą być rejestrowane, dokumentowane i zapisywane. Jest to istotne, z punktu widzenia jakości, ponieważ często wymagają tego systemy zarządzania jakością.

Suszarki do tworzyw sztucznych
"made in Germany"

logo niemiecki producent suszarek do tworzyw sztucznych

Prosta i szybka zmiana granulatu

Obsługa przy przejściu na nowy materiał została radykalnie udoskonalona, głównie ze względu na duże otwory do czyszczenia w suszarce. Te otwory powstają po całkowitym otwarciu w pełni izolowanej ściany zbiornika, co sprawia, że wymiana granulatu w bardzo krótkim czasie jest bardzo prosta. Dzięki temu, proces ten jest nie tylko szybki, ale również wygodny dla operatora.

Wygrzewanie materiałów / półproduktów / wyrobów

Możliwości suszarek z serii Eco zostały dodatkowo rozszerzone o nową funkcję – tj. wygrzewanie. Dzięki sterowaniu, które umożliwia nastawienie odpowiednich profili temperaturowych, w których temperatura wygrzewania może być inna w poszczególnych przedziałach czasowych, proces odbywa się zgodnie z wymaganiami danej aplikacji. Co więcej, sterowanie systemem może odbywać się bezpośrednio z kontrolera lub za pomocą komputera, co czyni nasze rozwiązania jeszcze bardziej elastycznymi i dopasowanymi do wymagań produkcji.

Również w tym przypadku, na życzenie Klienta można rejestrować dane dotyczące przebiegu procesu. Dzięki zintegrowanej konstrukcji, suszarka wykorzystuje wyłącznie suche powietrze zarówno do granulatu jak i do wygrzewania. Jest to niewątpliwie zaletą, ponieważ w efekcie może prowadzić do znacznej poprawy własności wygrzewanych elementów. Na przykład, podczas późniejszego spawania wygrzewanych produktów z poliamidu.

Rodzaje suszarek do tworzyw sztucznych A+L

Potrzebujesz suszarki do tworzyw? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi przedstawiciele techniczno-handlowi z pewnością pomogą dobrać rozwiązanie skrojone dla Twoich potrzeb.

Nasi sprzedawcy profesjonalnie doradza Ci w dobrze rozwiazania przemyslowego, dlatego nie wahaj sie i zadzwon.

Obserwuj nas w mediach społeczościowych

Sprawdź nasze social media, aby być na bieżąco z aktualnościami i atrakcyjnymi ofertami Flexal!